Lepime kokku, kuidas me rahupaiga eest hoolt kanname

Vaikuse laste rahupaik on üks eriline koht, mis on ühel või teisel kombel oluline meile kõigile. Meie hulgas on neid, kelle laps on rahupaika maetud; on neid, kes käivad seal mälestamas oma või lähedase last. On neid, kel pole küll otsest isiklikku seost rahupaigaga, kuid kes seda kohta ometi südamelähedaseks peavad. Nõnda on see meie ühine kallis paik.

Just nõnda, ühiselt, tahame selle paiga eest ka hoolt kanda. Pole üht kindlat aednikku või haljastajat, kes seal tegutseks, ja seepärast on hea, kui me omavahel teatud reeglites kokku lepime ja siis ehk ka julgemalt seal tegutseda söandame.

Kui vana hea kastanipuu ja pärast kevadisi talguid kenasti kasvama läinud muru kõrvale jätta, siis on olulisimaks elemendiks rahupaiga haljastuses mälestuskivi ette istutatud 8-10 hooajalist lilletaime (kevadel sageli võõrasemad, siis midagi suvisemat ja õrna, sügisel nt vastupidavad kanarbikutaimed). Oleks hea, kui nende hankimise ja istutamise eest kannaks omaalgatuslikult hoolt kord üks, kord teine vabatahtlik lapsevanem .

Kui aastaaeg seda võimaldab, siis saab lõikelillede jaoks kasutada mälestuskivi juures olevat vaasi. Ka potililli saab mälestuskivi ümbrusesse koos potiga asetada, või kui lillesort seda võimaldab, siis võib soovi ja sobivuse korral potililli ka mulda istutada.

Kui sul on mõtteid ja ettepanekuid mälestuspaiga hooldamiseks ja kaunistamiseks, või tahad uurida, kas on aeg tuua uusi lilletaimi, siis on ilmselt mõistlik kõigepealt ühendust võtta Risti kirikuõpetaja Annika Laatsiga (tel 55649256). Siis saad olla kindel, et keegi teine juba täpselt sama plaani elluviimisega ette ei ole jõudnud :). Oma ettepanekud rahupaiga korrashoidmiseks võid saata ka MTÜ Vaikuse Lapsed juhatuse liikmele Juta Palmerile (info(ät)vaiksed.ee).

Rahupaiga hoolduseks leiab tööriistu koguduse kuurist, ent kui see parasjagu lukus on ja kirikus ega kogudusemajas kedagi liikvel pole, siis leiad töövahendeid ka naabruses asuvalt Risti kalmistult. Seal asub ka lähim kaev. Orgaaniliste jäätmete jaoks on kalmistu põhjaküljel prügihunnik ja mitteorgaaniliste jäätmete jaoks maantee-poolsel küljel prügikonteiner.

Rahupaik juuli 2016

 
 
 
tsoon.com