Meedias

“Kui lapsest saab ingel” (Aprill, 2017) – portaalis Vabatahtlike Värav ilmus artikkel, kus MTÜ Vaikuse lapsed Juta Palmeri räägib oma inglilapse loo ning sellest, mida MTÜ teeb.

Eesti Vabariigi president külastas Risti kogudust ja MTÜ-d Vaikuse Lapsed 16.detsembril 2016. (Raul Mee fotod)

President Vaikuse laste rahupaigas, 16.detsembril 2016

President Vaikuse laste rahupaigas, 16.detsembril 2016

president_harjumaal_2paev-6439

Perinataalsurm tabab 70 peret aastas (Äripäeva Terviseuudised, 5.detsember 2016). MTÜ Vaikuse Lapsed kinkis 2.detsembril 2016.a toimunud ümarlaual haiglate esindajatele infomaterjalid, mille abil saavad haiglad paremini toetada peresid, kelle beebi on surnud üsasiseselt või vastsündinuna.

Risti kogudus sai Harjumaa aasta 2016 kodanikuühenduse tiitli. Oma muude heade tegevuste kõrval pani Risti kogudus pea seitse aastat tagasi õla alla, et rajada Risti kirikuaeda Vaikuse laste rahupaik. Samuti aitab kogudus seda paika korras hoida ning võimaldab meil mõnusas ja soojas toas kogudusemajas kokku saada.

“Mälestuskarp” teeb leinamise kergemaks (ETV Ringvaade, jaanuar 2016) – Kuidas aidata vanemaid nende leinas, kes on kaotanud oma lapse enne tema sündimist? Oma loo jutustavad Juta (MTÜ Vaikuse lapsed juhatuse liige) ja Kaide-Liis.

“Mu lapsest sai ingel” (Saarte Hääl, detsember 2015) – Kaks saare naist räägivad oma lapsekaotusest ja mälestustekarpidest.

“Hingedepäeval inglilastele mõeldes” (Keila leht, oktoober 2015) – loe lk 5. Hingedepäevale kogunetakse MTÜ Vaikuse Lapsed eestvedamisel Hiirekese Perekeskusesse valmistama mälestuskarpe beebi kaotanud peredele.

“Vaikuse lapsed on alati meiega” (Pere ja Kodu, juuli 2015) – “Kui minult küsitakse, mitu last mul on, siis vastan: üks, aga mõtlen: kolm,” ütleb Sandra. “Meil ongi kolm last,” täpsustab Keit.  Helene, Ingel ja Hugo.

“Oma surnud last süles hoida ei ole kerge…” (Naisteleht) – Pille räägib nende pere kurva loo, kuidas nad pidid oma beebiga hüvasti jätma veel enne tema sündi.

Kuidas aidata lapse kaotanud vanemaid? (teadlikvanem.ee) – Teadlikvanema toimetaja küsimustele selle kohta, kuidas aidata ja toetada leinas lapse kaotanud vanemaid, vastab MTÜ Vaikuse Lapsed juhatuse liige Juta Palmeri.

Ajalik ja ajatu (ETV) – Sarjas “Sünd ja surm” käsitletakse ühes saates muuhulgas ka beebi surmaga kaasnevat leina ja näidatakse Vaikuse laste rahupaika.

Kolmedok: Inglilapsed – Kahe pere lood sellest, kuidas nad pidid oma veel sündimata beebidega ootamatult hüvasti jätma.

Seitsmesed uudised (TV3) – Uudislugu sellest, kuidas näidatud Kolmedok “Inglilapsed” puudutas väga paljusid ja mitmedki otsustasid Vaikuse laste rahupaiga heaks annetada.

Ilus maa: Kirikus ja kirikuga (ETV2) – Lühidokumentaal, mis kajastab ettevõtlike inimeste tegemisi erinevates Eestimaa paikades. Selles saates räägib kirikuõpetaja Annika Laats Risti kogudusest. Alates 6. minutist on juttu Vaikuse laste rahupaigast.

Delfi Eesti Elu – Ohvitserid rajasid Vaikuse laste rahupaigale mälestusmüüri.

Delfi Eesti Elu – Harju-Ristil toimus esimene seminar teemal „Üsasisesed laste surmad. Matus kui osa leinaprotsessist”, mis oli mõeldud meditsiini- ja sotsiaaltöötajatele ning ametnikele, kes töötavad lapse kaotanud peredega. Seminari korraldas MTÜ Vaikuse Lapsed.

Delfi Eesti Elu –  Harjumaa Aasta Teo auhind  annab märku sellest, et üsasiseste surmade teemat ning sellega seonduvat leina hakatakse tasapisi laiemalt teadvustama.

Õhtuleht – südamlik hingedepäeva artikkel vaikuse lastest ja inglipoja ema meenutus

Pere ja Kodu – Pere ja Kodus jagavad Arita ja Paul oma kurba kogemust lugejatega. Räägivad teraapia tähtsusest, lapse matmisest ja leinast üldiselt. Kõike saate lugeda ise artiklist.

 

 
 
 
tsoon.com